Stavba střechy od A do Z – to je společnost FILKO®

 – betonová střešní krytina

Firma FILKO® – Zdeněk Filipský se zabývá střechami již od roku 1992. Naším cílem bylo, je a vždy bude odvádět tu nejlepší práci a poskytovat Vám, našim zákazníkům, profesionální a komplexní služby v oblasti navrhování a realizace střech.

Slova “komplexní služby” pro nás neznamenají jen prázdnou frázi – střechy budujeme kompletně z vlastních materiálů, za použití naší techniky, přičemž pro nás pracuje přes 40 způsobilých a řádně vyškolených zaměstnanců. Díky tomu jsme pro Vás schopni odvést rychlou a kvalitní práci za seriózních podmínek.

Pokud si objednáte střechu u nás, jedinou vaší starostí bude výběr její barvy. O vše ostatní se již postaráme. Naše práce je navíc pojištěna proti živelným pohromám – s námi tak budete bez obav a bez starostí.

Životnost každé střechy se odvíjí od dvou základních faktorů – kvality materiálu a úrovně řemeslného provedení střechy. Obě tato hlediska jsou pro nás nesmírně důležitá a při realizaci každé zakázky dodržujeme přísné standardy pracovních postupů a kontroly kvality – díky tomu jsme také obdrželi certifikát systému managementu kvality ČSN EN ISO 9001:2009. Za více než 20 let naší práce máme po celé České republice tisíce realizovaných střech.

Naše materiály – Betonová střešní krytina FILKO®

Již samotné počátky našeho podnikatelského snažení jsou pevně svázány s výrobou vlastní střešní krytiny. Postupem času jsme dosáhli vysoké technické úrovně zpracování, díky které můžeme poskytovat záruku v délce 30 let. Naše betonová střešní krytina se opírá o výhodu dokonale hladkého povrchu bez pórů, které by mohly životnost tašek snižovat. Na každou tašku je v závěru výrobního procesu nanesen akrylátový nástřik, dodávající tašce matný nebo lesklý vzhled v různých odstínech. Abychom dostáli naší zásadě komplexních služeb, vyrábíme si také vlastní stavební řezivo. Hranoly, fošny, střešní latě i celé krovy vyrobíme pro každou střechu přesně na míru. Kvalitu naší dřevovýroby potvrzuje získaný certifikát systému řízení výroby řeziva EN 14081-1:2005.

Výrobu střešní krytiny i stavebního řeziva zajišťujeme ze dvou výrobních areálů v Radkovicích u Hrotovic a v Lesonicích u Moravských Budějovic.

Technika pro stavbu střechy a pokládku betonové střešní krytiny

Při stavbě každé střechy je důležité odpovídající technické zázemí. Dostatečně široký vozový park, výtah, vysokozdvižná plošina, shoz apod. Odpovídající technika zajišťuje nejen vyšší rychlost realizace zakázek, ale je také zárukou větší bezpečnosti při současném snižování nákladů. Za 22 let fungování naší firmy jsme již dosáhli tak uspokojivého technického arzenálu, že si nemusíme na dopravu materiálu a jeho přemístění přímo na střechu najímat specializovanou firmu.

Pro vynesení střešní krytiny používáme dva hydraulické výtahy o délce 18 m a 26 metrů, nebo hydraulickou vysokozdvižnou plošinu s dosahem do 17 m. Díky paletovým střešním rampám mohou být navíc na střechu jeřábem vyzvednuty palety s taškami z celého kamionu, čímž je výrazně urychlena pokládka nové  betonové střešní krytiny. Pro dopravu materiálu používáme nákladní auto vybavené hydraulickou rukou, pomocí které může být materiál přemístěn na střechu nižších objektů.